Dolby Atmos

Přeskočit navigaci

Praha Hostivař

Nacházíte se zde Program » Filmy » Smrtihlav

Smrtihlav

Man with the Iron Heart

Válečný / historický / drama / akční

USA, 2017, 119 min.


Režie: Cédric Jimenez

Hrají: Jason Clarke, Rosamund Pike, Mia Wasikowska, Jack Reynor, Jack O´Connell a další.

Hodnocení filmu:

 

IMDB.com

6.4/10

Hodnocení diváků

0/10

Není to jen malý český příběh. Je to velký příběh druhé světové války. Do českých kin se chystá další zahraniční film s účastí hollywoodských hvězd, který se věnuje atentátu na Reinharda Heydricha. Premiéru bude mít 8. června 2017 a do kin vstoupí pod názvem Smrtihlav.

Film vznikl na základě oceňované knihy HHhH Francouze Laurenta Bineta, jejíž pojmenování znamená Himmlers Hirn heisst Heydrich, neboli Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich.

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu Československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené. Právě k tomuto pojetí odkazuje český název stejně jako na fakt, že Heydrich byl jedním z inženýrů takzvaného Konečného řešení židovské otázky.

Trailer

Fotogalerie

3

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

T-mobile Kinobox Park Hostivař pepsi     

 
Nahoru