Dolby Atmos

Přeskočit navigaci

Praha Hostivař

Nacházíte se zde Program » Filmy » The Circle

The Circle

drama / horor / sci-fi / thriller

USA, 2017, 90 min.


Režie: James Ponsoldt

Scénář: James Ponsoldt, Dave Eggers

Hrají: Tom Hanks, Emma Watson, Karen Gillan, Bill Paxton, Claudia O'Doherty a další...

Hodnocení filmu:

IMDB.com

5.3/10

Hodnocení diváků

7/10

Vědět je dobré. Vědět vše je lepší. Soukromí je krádež.

Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V úchvatné a největší high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval v Circle ráj na Zemi a který touží po dokonalém světě. Jeho receptem na pokrok a na šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí, sdílení . . . a sledování.

Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok v Circle mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven? 

The Circle je filmová adaptace románové předlohy Davida Eggerse. Vypráví o dystopické vizi společnosti ovládanou nadnárodní korporací sdružující všechny internetové sociální sítě, vyhledavače, atd… Každý ví o každém vše a nic není tajemství. Kniha bývá často označována jako „1984 pro 21. století“ a snaží se poukázat na nebezpečí „facebookové generace“, která přestává mít své soukromí čím dál více pod kontrolou.

Trailer

Fotogalerie

2

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

T-mobile Kinobox Park Hostivař pepsi     

 
Nahoru