Dolby Atmos

Přeskočit navigaci

Praha Hostivař

Nacházíte se zde Program » Filmy » Samotáři: Obnovená premiéra po 20 letech

Samotáři: Obnovená premiéra po 20 letech

Komedie / Drama

ČR / Slovinsko, 2020, 103 min.


Režie: David Ondříček

Scénář: Petr Zelenka, Olga Dabrowská

Hudba: Jan P. Muchow

Hrají: Jitka Schneiderová, Saša Rašilov, Jiří Macháček, Ivan Trojan, Labina Mitevska, Mikuláš Křen, Dana Sedláková, Hana Maciuchová, František Němec, Emma Černá, Zdeněk Suchý, Tatiana Vilhelmová, David Matásek...

Hodnocení filmu:

IMDB.com

7.6/10

Hodnocení diváků

10/10

Termíny projekce

Datum Přístupnost Znění Verze Časy projekce
Pondělí 6. 7. 15 cz 2D 10:30 13:00 15:30 18:00 20:30
Úterý 7. 7. 15 cz 2D 15:30 18:00 20:30
Středa 8. 7. 15 cz 2D 15:30 18:00 20:30

Kultovní komedie Davida Ondříčka a Petra Zelenky přichází v obnovené premiéře po 20 letech od svého vzniku do kin v digitálně restaurované verzi.

Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se  unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“.

Samotáři,  se v době svého vzniku stali originální generační výpovědí, která mimořádně zarezonovala s pocity diváků. Prostřednictví kaleidoskopu absurdních a bizarních situací si kladou Samotáři otázku, zda v dnešním světě je ještě možné trvale milovat a zda dokážeme lásku vzájemně sdílet a naplnit. A právě proto dokáží také dnes oslovovat i publikum, které v době jejich vzniku ještě nebylo na světě.

Samotáře vidělo od premiéry v roce 2000 přes 600 tisíc diváků. Hlášky z filmu se staly kultovními, a předávají se v průběhu let mezi dalšími diváky filmu. Jiří Macháček získal za roli okouzlujícího „huliče“ Jakuba Českého lva.

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

 
Nahoru