Dolby Atmos

Přeskočit navigaci

Praha Hostivař

Nacházíte se zde Program » Filmy » Žhářka

Žhářka

Firestarter

Thriller

USA, 2022, 94 min.


Režie: Keith Thomas

Scénář: Scott Teems, podle novely Stephena Kinga

Hudba: Cody Carpenter, John Carpenter

Hrají: Zac Efron, Gloria Reuben, Sydney Lemmon, Ryan Kiera Armstrong...

Termíny projekce

Datum Přístupnost Znění Verze Časy projekce
Pondělí 16. 5. 15 tit 2D 17:00 20:55
Úterý 17. 5. 15 tit 2D 17:00 20:55
Středa 18. 5. 15 tit 2D 17:00 20:55

Žhářka je filmovou adaptací knihy hororového klasika Stephena Kinga. Hlavní hrdinkou je dívka s pyrokinetickými schopnostmi, schopná pouhou myšlenkou zapálit, cokoliv jí napadne. Tenhle „talent“ může být smrtelně nebezpečný. Jí i lidem v jejím okolí.

Desetiletá Charlie se od narození s rodiči (Zac Efron a Sydney Lemmon) neustále stěhuje z místa na místo. Nomádský způsob života ji neskutečně rozčiluje, ale rodiče netuší, jak jinak ji ochránit. Charlie je totiž „jiná“. K zapalování věcí nepotřebuje sirky ani zapalovač, stačí, když se rozhodne, že mají hořet. Horší je, že svou schopnost nedokáže úplně ovládat, a když je rozhozená, může být sobě a svému okolí pořádně nebezpečná. Tajná vládní agentura, která se specializuje na vyhledávání a ovládání podobně mimořádných lidí, po Charlie samozřejmě jde, a to je důvod, proč rodina permanentně utíká. Stačí jeden malý incident a Charlie se objeví na jejich radaru a zmizet z něj není snadné. Tihle lidé se navíc neštítí používat násilí, ani vražda pro ně není nijak zásadní problém. Proti sobě však mají zoufalé rodiče, kteří jsou pro ochranu svého dítěte ochotní obětovat cokoliv, a holku, kterou opravdu rozčílit nechcete, pokud na sobě nemáte protipožární oblek.

Žhářka vznikla v produkci studia Blumhouse (Neviditelný, Halloween) a oscarového producenta Akivy Goldsmana (Já, legendaConstantine). Režisér Keith Thomas se Žhářku rozhodl natočit jako thriller s nadpřirozenými prvky, který se zároveň snaží být co nejrealističtější. „Snažil jsem se co nejpoctivěji ukázat, jak se vychovává dítě, které vás může spálit na popel, kdykoliv se naštve. Chtěli byste doma takového teenagera?“, říká režisér.

Trailer

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

 
Nahoru