Dolby Atmos

Přeskočit navigaci

Praha Hostivař

Nacházíte se zde Program » Technologie » SONY DIGITAL CINEMA 4K™

SONY DIGITAL CINEMA 4K™

22. 2. 2013

PREMIERE CINEMAS PRAHA HOSTIVAŘ nabízí nejmodernější technické vybavení v Praze!

SONY DIGITAL CINEMA 4K™

Co znamená SONY 4K? 

Budeme-li se přibližovat k plátnu s obrazem z promítačky 2K, v určité vzdálenosti se obraz začne rozpadat na jednotlivé pixely. Obraz z promítačky 4K zůstává prakticky nedotčen.

Digitální projekce je podobně jako digitální televize založena na pixelech. “K” vyjadřuje kapacitu 1 000 pixelů. Většina promítaček v kinech jsou 2K, tedy 2 000 pixelů na řádek. SONY 4K je naprosto odlišný – výkonný SXRD™ mikročip používá reflektivní technologii tekutých krystalů k vytvoření více než 4 000 pixelů na řádek. Se čtyřikrát větším počtem pixelů přináší SONY 4K neuvěřitelné rozlišení a kvalitu obrazu.

Uvidím se SONY 4K nějaký rozdíl?

Většina promítaček nabízí pouze rozlišení 2K – o trochu více pixelů než bežná HDTV. SONY 4K přináší čtyřikrátvíce pixelů než rozlišení 2K.

Čím blíže sedíte k obrazu z promítačky 2K, tím více se iluze komplexního obrazu na plátně rozpadá. Můžete pozorovat jednotlivé pixely, ze kterých se výsledný obraz skládá. Zejména u úhlopříčných línií je možno sledovat zoubkovou stupňovitost. SONY 4K umožňuje divákům sedět blíže plátnu a vychutnávat ostrý obraz bez jakéhokoliv kompromisu v kvalitě.

 

Více informací naleznete v průvodci Does 4K really make a difference?

Sony Digital Cinema™4K trailer

 

Filmy promítané touto technologií jsou v programu označeny logem  


Zpět na přehled

cinemart bontonfilm bioscop a-company    

 
Nahoru